Droonifotograafia

Pakun profesionaalset droonifotograafia teenust. Kui vajad enda reklaamile, kodulehele, trükisele, kontoriseinale või presentatsioonile fotot võta kindlasti ühendust!

Eesmärk pole teha “lihtsalt üks pilt” teie hoonest. Tulemuseks on viimse detailini viimistetud pilkupüüdev foto, kus kompromisse ei tehta ühegi detaili arvelt.

Üks korralik pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, üks korralik droonifoto ütleb rohkem kui tuhat tavafotot.

Hea foto õnnestumisel mängivad rolli erinevad tegurid, millega tuleb arvestada

  • Üks tähtsaimatest asjaoludest on hea valguse olemasolu. Hea valgus ei tähenda, et väljas on “ilus ilm”. Mängu tulevad varjud, erinevad päikese asendid maa atmosfääri suhtes, valguse murdumine erinevates atmosfäärikihtides, pilvisus, valguse hajusus jne. Vahel kulub sobivate tingimuste ootamisele nädalaid. Samas tulemus väärib küünlaid. Hea valgus tagab õige meeleolu ja emotsiooni, mida me fotolt tegelikult otsime. Valgus annab pildile sügavuse ja relieefid, mille tekitavad heledad ning varjulised alad.
  • Värvid – nagu ka valgus, tekitavad erinevad värvid vaatajas tundeid ning puudutavad tema emotsionaalsust. Värvid on peamiseid komponente, mis tekitavad vaatajas erinevaid emotsioone ja muudavad foto põnevaks, müstiliseks, süngeks või kurvaks. Kõike seda saab juhtida ning pildistamisel arvestada.
  •  Lisaks eelnevale ei saa mängust välja jätta kompositsiooni. Igal fotol peab olema mõte, mida ta väljendab vaatajale. Pilt jutustab loo objektist ning keskkonnast, kus ta asub. Kompositsiooni ei saa otseselt määrata ühegi reegliga, selle paneb paika fotograaf oma nägemuse, tunnetuse ning kogemuse põhjal, olgu selleks kas hoone või tema detail.  Korralikul droonifotograafil peavad kompositsiooni valikuks olema arsenalis ka erinevad objektiivid ning oskama iga ühe tugevusi kasutada.

EV100 tähistamine Iru elektrijaamas (Enefit Green).

Järeltöötlus

Lahutamatu teenuse hulka kuulub fotode järeltöötlus. Telefoniga pildistama harjunutele tundub vahel see osa veidikene segane.

Mida tähendab järeltöötlus ja mida selle käigus tegelikult tehakse?
Kõige üldisemalt võib öelda, et järeltöötlus on fotokaamera sensorilt tulevate toorandmete töötlus selliseks, et oleks pilti meeldiv vaadata. Telefoni näide polnud niisama toodud. Ka telefonis teostatakse järelöötlus tarkvaraliselt automaatselt, peale pildi tegemist.

Antud kontekstis aga teostatakse järeltöötlus käsitsi vastavas tarkvaras, mille käigus timmitakse värvitasakaalu (white balance), heledate ning tumedate toonide osakaalu, värvide küllastust, kontrastsust jne. Kogu asja eesmärk on, et foto näeks võimalikult naturaalne (vahel ka parem kui tegelikkus) välja. Samuti lõigatakse (cropitakse), sirgendatakse ja keeratakse fotot, et algselt planeeritud kompositsioon näeks välja nagu fotograaf soovis. Vajadusel teostatame ka lihtsamat retusheerimist eemaldamaks ebavajalike objekte, inimesi, sodi jne pildilt.

Vaata ka kasutatavat tehnikat ning droone

Mõned droonifotod näidiseks